برنامه ریزی مشاور مالیات مجموعه ای ازراهکارهایی است که شرکت های چند ملیتی به منظور کاهش بار مالیاتی خود، همیشه در چارچوب قانون است. هدف نهایی نه چندان کاهش مالیات ، بلکه تلاش برای یافتن راههایی است تا شرکت بتواند حداکثر بازده را هم از سرمایه گذاری های انجام شده و هم از منافع حاصل از آنها بدست آورد.

در سالهای اخیر شاهد بوده ایم که چگونه مقررات زدایی مالی و تجاری باعث شده است که تعداد زیادی از شرکتها ، نه تنها چند ملیتی بلکه شرکتهای کوچک و متوسط ​​، در بازارهای بین المللی فعالیت کنند. وقتی شرکت ها برنامه های بین المللی سازی را طراحی می کنند ، علاوه بر ایجاد یک برنامه تجاری و یک برنامه بازاریابی ، نباید فراموش کنند که برای انجام صحیح مالیات به مشاور مالیات نیاز دارند تا در مورد برنامه ریزی مالیاتی بین المللی به آنها مشاوره دهند.

برنامه ریزی مالیاتی بین المللی

قراردادهای مالیات مضاعف

برنامه ریزی مشاور  مالیاتی  به شرکت ها این امکان را می دهد تا با بهره گیری از معاهدات مالیات مضاعف (CDI) از پرداخت مالیات خودداری کنند. این معاهدات هم سرمایه گذاری خارجی در ایران و هم سرمایه ایرانیان  در خارج از کشور را تقویت می کند ، زیرا اطمینان قانونی را به سرمایه گذاران می دهد و مالیات این نوع سرمایه گذاری ها را کاهش می دهد. در حال حاضر ، دهها قرارداد برای جلوگیری از مالیات مضاعف امضا شده است.

در عمل ، شرکتهای چندملیتی ممکن است قسمت بسیار کمی از سود خود را پرداخت کنند. این به این دلیل است که آنها از طریق ساختارهای مهندسی مالیاتی که از خلاهای  مالیاتی در حقوق بین الملل استفاده می کنند ، از تمام ابزارهای حقوقی و تجاری موجود برای خود استفاده می کنند.

امروزه شرکت ها می توانند از استراتژی های مختلفی برای کاهش بار مالیاتی خود استفاده کنند. همه استراتژی ها در همه موارد معتبر یا راحت نیستند ، بنابراین تهیه یک برنامه متناسب با قانون و متناسب با نیاز شرکت به عهده یک مشاور مالیات در این زمینه است.

استراتژی های زیر نظر مشاور مالی

به طور معمول ، شرکت ها سعی می کنند با ایجاد شرکت های هولدینگ ، استفاده از شرکت های ترکیبی ، بنیادها و شرکت های مدنی ، قبض مالیات خود را کاهش دهند . معاملات بین المللی املاک و مستغلات نیز از طریق REITs (اعتماد سرمایه گذاری در املاک و مستغلات) و همچنین سایر وسایل نقلیه سرمایه گذاری مشمول مالیات خاص می شوند.

شرکت ها از استراتژی قانونی مالیات قیمت گذاری نقل و انتقالات به عنوان راهی برای بهینه سازی مالیات خود استفاده می کنند. قیمت انتقال ، ارزشی است که دو شرکت موافقت می کنند ، یکی با دیگری ، انواع کالاها ، خدمات یا حقوق را منتقل کنند. این قیمت پیامدهای مهمی دارد. برای یک شرکت چند ملیتی ، این بدان معنی است که می تواند سود فروش را به شرکتی که در کشوری مستقر است و دارای مزایای مالیاتی جذاب تری نسبت به سود است ، منتقل کند.

از طرف دیگر ، شرکت های بزرگ فناوری و همچنین سایر شرکت های چند ملیتی موفق می شوند مالیات کمتری را از طریق مدیریت صحیح مالیات بین المللی حق التألیف یا حق انتقال حق استفاده از دارایی های نامشهود یا حقوق مالکیت صنعتی

 

 

در حد قانونی بودن

هنگام ایجاد استراتژی بین المللی برنامه ریزی مشاور مالیاتی ، قانونی بودن باید اصل اساسی باشد . بیشتر شرکت ها برای ترسیم استراتژی خود به موسسات حقوقی و مشاوران مالیاتی مراجعه می کنند. بسیاری از موسسات حقوقی بین المللی با دانش و تجربه در تجارت جهانی وجود دارند که می توانند به بهره گیری از امکاناتی که دولتها به عنوان تخفیف مالیاتی ، کمکهای مالی یا مشوقها به سرمایه گذاران و بازرگانان ارائه می دهند ، کمک کنند.

بعضی اوقات ، اعمال مالیاتی در آستانه قانونی بودن است و موضوع تحقیقات ، شکایت و بازرسی شرکت ها توسط وزارتخانه های دارایی دولت های مختلف است. در سالهای اخیر ما مشاهده کرده ایم که چگونه کشورها تلاش می کنند تا با استفاده از پیچیده ترین تکنیک ها شرکت هایی را که از مزایای قانونی استفاده می کنند و به حداقل فشار مالیاتی می رسند محاصره کنند. به عنوان مثال شرکت هایی که در کشورهایی که ساختار مالیاتی متفاوت از کشور مبدا دارند ، قرار گرفته اند ، به شرکت ها اجازه می دهند بار مالیاتی خود را به میزان قابل توجهی کاهش دهند.

یک استراتژی مناسب برنامه ریزی مالیاتی بین المللی مستلزم این است که همیشه در مورد آخرین تحولات و تغییرات قانونی که در کشورهایی که شرکت ما ارتباط دارد آگاه باشیم

برنامه ریزی مشاور مالیاتی

اطلاعات قابل اعتماد و یک طرح تجاری مناسب کلیدی برای هرگونه موفقیت موفق است. اگر در نظر بگیریم که یکی از مهمترین هزینه ها در هر پروژه مالیات است ، برنامه ریزی تأثیر مالیات از چهره اولیه ضروری است.

 

چه زمانی شرکت حسابداری برنامه ریزی مالیاتی برای شرکتها انجام می دهد؟

 • اگر به فکر توسعه یک تجارت جدید هستید.
 • اگر به فکر سرمایه گذاری در کشور یا خارج از کشور هستید.
 • اگر شرکتی دارید که با افراد خارجی فعالیت می کند.
 • اگر می خواهید هزینه ها را به حداقل برسانید و شرکت خود را سودآورتر و رقابتی تر کنید.
 • اگر می خواهید مطمئن شوید که معیارهای مالیاتی مورد استفاده ، معیارهایی هستند که بار مالیاتی کافی ایجاد می کنند.

… امروز وقت آن است که با تجزیه و تحلیل برنامه ریزی مالیاتی شروع کنیم.

 

برنامه ریزی مالیاتی چیست؟

در طراحی استراتژی که امکان بهینه سازی وزن بار مالیاتی را فراهم می کند تا بتواند از طریق انتخاب مناسب ترین ساختار و استفاده از بهترین گزینه پیش بینی شده در قانون مالیات ، نتایج را افزایش دهد.

 

چطورشرکت حسابداری برنامه ریزی مالیاتی انجام می دهد؟

مبتنی بر آگاهی کامل از مقررات مالیاتی  ، با قدردانی تجاری صحیح و دیدگاه خلاقانه که به شرکت حسابداری  امکان می دهد موقعیت هایی را که می تواند بهبود یابند ، شناسایی کند.

 

چرا شرکت حسابداری آرمان پرداز خبره؟

از آنجا که تعهد به مشتریان ما هدف  اصلی خدمات است. صرف نظر از اندازه آنها ، مشتریان ما پشتیبانی روان و همه جانبه ای از متخصصان بسیار آموزش دیده دارند که دانش فنی خود را با آموزش حرفه ای گرا در هر یک از صنایع تکمیل می کنند.

از آنجا که ما برای بهینه سازی بازده و به حداقل رساندن حوادث غیرمترقبه ، با ارائه درجه امنیت بیشتر مدیریت مدیریت یک سازمان ، به تجزیه و تحلیل جریان های مختلف وجوه (سرمایه گذاری و بازده) کمک می کنیم. از آنجا که ما در بازبینی که شرکت شما در حال حاضر در معاملات مالیاتی معاملات خاص ارائه می دهد ، به شما اشاره می کنیم و گزینه های معتبری را ارائه می دهیم که امکان کاهش هزینه مستقیم یا مرتبط با بار مالیاتی کل شرکت را فراهم می کند.

از آنجا که ما منابع ارائه شده توسط شبکه بین المللی جهانی شرکت حسابداری آرمان پرداز خبره را داریم ، که به ما امکان می دهد در آن کارهایی که خدمات ما باید بر آنها تأکید کند ، مشاوره ارائه دهیم:

 • مشاوره مالیاتی بین المللی.
 • مشاوره و برنامه ریزی در زمینه مالیات غیر مستقیم و تعهدات گمرکی.
 • توافق نامه هایی برای جلوگیری از مالیات مضاعف.
 • استفاده از اعتبارات مالیاتی خارجی.
 • تجدید ساختار شرکت بین المللی ، به منظور به حداکثر رساندن مزایای قوانین م.

برنامه ریزی مالیاتی

هنگام راه اندازی مشاغل ، تأسیس یا تغییر ساختار شرکت ، جنبه های زیادی وجود دارد که باید در نظر گرفته شود: انتخاب نام شرکت ، کارکنان ، فناوری مورد استفاده ، محل تأسیس و غیره. با این حال ، چیزی وجود دارد که هیچ کس نمی تواند از آن فرار کند: ادای احترام.

بار مالیاتی سال به سال در تعداد شرکتها احساس می شود. و کارفرمایان تعجب می کنند که چه کاری می توانند انجام دهند تا پول کمتری را به خزانه دولت وارد کنند و بار مالیات را کاهش دهند. فرار و اجتناب راه حل نیست ، زیرا توسل به آنها می تواند منجر به پرداخت مبالغ زیادی جریمه شود و در بدترین حالت حتی امکان مجازات زندان نیز وجود دارد. با این حال ، یک ابزار کاملا قانونی وجود دارد که به شما امکان می دهد به این هدف برسید: برنامه ریزی مالیاتی.

برنامه ریزی مالیاتی امکان پس انداز قابل توجهی را در میزان تعهدات مالیاتی فراهم می کند ، زمانی را که باید پرداخت شود به تعویق انداخته و از مشکلات جریان نقدی جلوگیری می کند ، که باعث می شود با هزینه های مالی متناظر با خود به تأمین مالی خارجی متوسل شویم.

مدیریت مالیات ما شامل مطالعات برنامه ریزی مالیاتی ، خدمات مشاوره ای ، تشکیل پرونده مالیاتی ، اطلاعات مداوم در مورد هر گونه خبر در زمینه مالیات و مشاوره در مورد بازرسی مالیاتی احتمالی است.

 

چگونه می توان بار مالیاتی را سبک کرد

مقررات مالیاتی ، دولت را به عنوان یک شرکت کننده در نتایج کلیه فعالیتهای اقتصادی انجام شده توسط اشخاص مشارکت می کند ، قوانین مالیاتی قوانینی است که براساس آن مشارکت دولت در نتایج مذکور تعیین می شود.

قوانین مالیاتی همچنین هدف سیاست اقتصادی را دنبال می کند ، و تلاش می کند فعالیت افراد را به اهداف اجتماعی مطلوب برساند. بنابراین ، برخی فعالیت ها از طریق کاهش یا حتی معافیت  مالیاتی تشویق می شوند در حالی که برخی دیگر دلسرد می شوند و مالیات خود را افزایش می دهند. این بدان معنی است که بار مالیاتی که شخص حقیقی یا حقوقی بر دوش می کشد بسته به تصمیمات اتخاذ شده متفاوت خواهد بود.

 

به این ترتیب ، هنگام انجام یک سرمایه گذاری ، می توان از بین دارایی های مختلف (صندوق های سرمایه گذاری ، سپرده های بانکی ، برنامه های بازنشستگی و …) با رفتار مالیاتی بسیار متفاوت یکی را انتخاب کرد. هنگام شروع فعالیت یک فعالیت تجاری ، می توان آن را به صورت شرکت یا به صورت یک شرکت منفرد انجام داد. فرم شرکت میزان مالیات را تعیین می کند.

 

علاوه بر این: تعهدات مالیاتی حتی حوزه های زندگی شخصی شخصی را تحت تأثیر قرار می دهد ، زیرا تصمیم گیری برای ازدواج ، طلاق یا فرزندآوری نیز عواقب مالیاتی دارد.

 

برنامه ریزی مالیاتی با هدف دانستن پیشینیات عواقب مالیاتی تصمیمات شخصی ، به منظور انجام مناسب ترین روش انجام می شود: اگرچه پرداخت مالیات یک تعهد اجتناب ناپذیر است ، اما سیستم مالیاتی گزینه های خاصی را باید مشخص ، شناخته شده ، کمیت و مشخص کند. مقایسه کنید ، برای انتخاب مناسب ترین آنها ،مشاور مالیات آنها را هماهنگ می کند و آنها را در یک برنامه استراتژیک ساختار می دهد که اجازه می دهد تا آنجا که ممکن است هزینه ها را کاهش دهد و همچنین از مزایا و معافیت های قانونی مجاز قانون استفاده شود

برنامه ریزی مالی چیست؟

 

هنگام راه اندازی مشاغل ، تأسیس یا تغییر ساختار شرکت ، جنبه های زیادی وجود دارد که باید در نظر گرفته شوند.

انتخاب نام شرکت ، کارمندان ، فناوری مورد استفاده ، محل تأسیس ، درهم و برهم کردن مراحل دیوان سالاری لازم برای ثبت صحیح شرکت و سایر عواملی که باید در نظر گرفته شود ، نمونه هایی از سناریوی پیچیده ای است که شرکت ها روبرو می شوند. با این حال ، چیزی وجود دارد که فراتر از اندازه و نوع تجارت است و عملاً هیچ کس نمی تواند از آن فرار کند: پرداخت مالیات.

 

سود ، مالیات بر ارزش افزوده ، درآمد ناخالص ، و غیره ، سال به سال در تعداد شرکت ها احساس می شود و کارآفرینان به طور فزاینده ای در فکر این هستند که چه کاری می توانند انجام دهند تا بتوانند پول کمتری را به صندوق های مالیات وارد کنند و بار مالیاتی را کاهش دهند. فرار و اجتناب راه حل نیست ، زیرا توسل به آنها می تواند منجر به پرداخت مبالغ زیادی جریمه شود و در بدترین حالت حتی امکان مجازات زندان نیز وجود دارد. با این وجود ، ابزاری کاملا قانونی و مجاز وجود دارد که امکان دستیابی به این هدف را فراهم می کند: برنامه ریزی مالیاتی. حالا چیه؟

 

مشاور مالیات ، تأکید می کند که این یک  فعالیت فرآیند تصمیم گیری تجاری” است که “هدف آن به حداقل رساندن قانونی هزینه های مالیات ” است. به همین ترتیب ، مشاور مالیات  طرحی تعریف می کند که برای ” تلاش برای کاهش بار مالیات در پارامترهای قانونی مجاز ” استفاده می شود.

 اگرچه هیچ راه حل کلی برای همه موارد به عنوان یک فرمول ریاضی قابل اجرا نیست ، اما دستورالعمل هایی برای پیگیری تأثیر بار مالیاتی وجود دارد. به گفته مشاور مالیات  ، اولین چیزی که باید در ذهن داشته باشید ، درک تجارت وبدانید شرکت در کجا فعالیت خواهد کرد. به همین دلیل ، در شرکت حسابداری آرمان پرداز خبره  ما سعی در درک و تجزیه و تحلیل کامل شرکتهای مشتریان ، وضعیت اقتصادی آنها و بخشی که در آن فعالیت می کنند ، و همچنین مزایا و معافیت های مالیاتی موجود در بخش مذکور اشاره کرد که مشاوران مالیاتی ، هنگام ارزیابی وضعیت مالیاتی یک شرکت و تنظیم برنامه مالیاتی کافی ، باید جنبه های زیر را در نظر بگیرند:

 • نحوه سازماندهی تجارت: چه نوع شرکتی است ، اگر یک شرکت اعتماد باشد ، یک هلدینگ باشد ، اگر یک گروه اقتصادی تشکیل دهد … از جمله گزینه های دیگر. این بدین ترتیب است ، زیرا اشکال خاصی از سازمان وجود دارد که اجازه می دهد مزایای مالیاتی خاصی را بدین ترتیب بدست آورد. این مورد در مورد بنیادهایی است ، به عنوان مثال ، در مورد مالیات بر درآمد یا اعتبارات مالی “که از نظر مالیات دارای بالاترین مقررات و بهترین مقررات مالیاتی هستند ، .

 

 • چه درجه ای از مالکیت در مورد دارایی ها وجود دارد: توست تأکید کرد که تشخیص اینکه آیا مالکیت کامل ، اجاره ، اجاره با گزینه خرید و غیره است مهم است. این جنبه مهم است زیرا ، به عنوان مثال ، در مورد اجاره مالی ، حق امتیاز را می توان در طول مدت قرارداد از مالیات بر درآمد کسر کرد. به عبارت دیگر ، کسر سریع اقساط پرداخت شده ، صرف نظر از عمر مالی دارایی مجاز است.

 

 • ساختار قراردادها چیست: دو جانبه ، بین افراد غایب ، انطباق یک طرفه و غیره. این نکته با توجه به اینکه هر قرارداد حاوی تعهدات طرفین و در نتیجه مسئولیتهایی در صورت عدم رعایت آنها است ، از اهمیت برخوردار است و این امر از گزاف امور مالیاتی فرار نمی کند.

 

 • از چه معیارهای استهلاک دارایی های سرمایه ای در شرکت استفاده می شود: یعنی روش های خطی ، روش های تسریع شده و سایر موارد. در این مورد اخیر ذکر شده ، استهلاک تسریع شده یک مزیت مالیاتی است که در حال حاضر در برخی ازاستراتژی صنعتی موجود وجود دارد که به دنبال تشویق به سرمایه گذاری در کالاهای سرمایه ای هستند.

 

 • نحوه انجام ارزیابی سهام: ابتدا در – اولین بار ، آخرین بار در – اولین بار ، قیمت متوسط ​​وزنی. روش مورد استفاده بر روی ارزش موجودی کالا که برای محاسبه مالیاتی مانند حداقل درآمد احتمالی کلیدی است ، به منظور کاهش بار مالیاتی در یک سال مالی تأثیر می گذارد.
 • با توجه به منشأ حوادث مشمول مالیات (یعنی معیارهایی که به آنها تعلق گرفته و دریافت می شود) ، مکان موقت عملیات در طول سال چگونه است. این امر در مورد سود حیاتی است ، زیرا لحظه مالیات معاملات انجام شده توسط شرکت را تعیین می کند.

 

 • تعریف چرخه های تجاری برای اهداف مالیاتی چگونه است: این به معنای تاریخ های پایان سال و فصلی است. بعضی از بخشها مانند دامداری دوره پرواربندی دارند که فقط در آنها هزینه تولید می شود. در این موارد ارزیابی توزیع این هزینه ها به هر سال مالی برای توزیع بار مالیاتی مهم است.

 

ده نکته کلیدی مشاور مالیات برای برنامه ریزی مالیاتی خوب 

 

متخصصان برجسته موافقت می کنند که جنبه های خاصی وجود دارد که شرکت ها و همچنین تحلیل گران مالیاتی که به آنها مشاوره می دهند ، باید هنگام عملی ساختن هدف کاهش بار مالیات ، سال به سال ، آنها را در نظر بگیرند  .

از این نظر ، ۱۰ کلیدی که شایسته توجه ویژه هستند برجسته می شوند:

 1. نوع محصولات فروخته شده و زنجیره ارزش را در نظر بگیرید

انتخاب نوع محصولی که شرکت ها برای تجاری سازی می کنند یک مسئله اساسی است زیرا از نظر مالیاتی ،  “فناوری با کالاها یا هر کالایی که برای استفاده تجاری در نظر گرفته شده است یکسان نیست”

یکی دیگر از جنبه های مطالعه در شرکت ها این است که “هر یک از مراحل زنجیره تولید و بازاریابی کالاها و خدمات دارای دارایی ها ، عملکردها و خطرات مربوط به آن است.”

“در دنیای امروز ، شرکت ها می توانند تصمیم بگیرند که چنین توابع و خطرات زنجیره تجاری را بین کشورهای مختلف توزیع کنند ، با توجه به راحتی از نظر تولید ، تجاری سازی و تدارکات ” ، علاوه بر این یک برنامه ریزی مناسب از محل زنجیره می تواند بر روی امور مالیاتی

 1. مناسب ترین ساختار شرکتی و داخلی را انتخاب کنید

مهم است که هنگام تأسیس شرکت ، “یک چارچوب قانونی موثر برای آن فراهم شود ، که به آن اجازه دهد با معافیت های مالیاتی و مزایایی که دارد ، از آن بهره مند شود”.

 

لازم است استقرار صحیح سیستم حسابداری  که شرکتها، که انجام وظایف از قبیل مدیریت، سیستم های، حسابداری، بازاریابی، منابع انسانی، و یا حقوقی، در میان دیگران.

رفتار مالیاتی همان هنگام تعیین محل قرارگیری آنها فراتر است.

 1. تعیین کنید که چه مالیاتی بر تجارت من تأثیر می گذارد

 1. چگونگی تأثیر جنبه مالیات بر هر حوزه شرکت را تعیین کنید

برای مشاور مالیات  بسیار معمول است که وقتی می بینیم چگونه مالیات آنها را تحت تأثیر قرار می دهند ، فکر کنیم ، بنابراین این ایده وجود دارد که حوزه ای که باید جنبه مالیات را در نظر بگیرد فقط باید جنبه مالی داشته باشد.
با این حال ، مالیات بر تمام مناطق شرکت تأثیر می گذارد. از لحظه خاتمه عملیات تا تحویل نهایی یک محصول. بازاریابی ، خدمات مشتری ، صورتحساب ، وصول و پرداخت ، منابع انسانی و حتی تدارکات همگی تأثیر مالیاتی دارند.

 1. امکان به تعویق انداختن مالیات را ارزیابی کنید

مالیات بر درآمد حاصل از اعمال قانون مالیات ممکن است متفاوت از مالیات مالی محاسبه شده براساس دستورالعمل های حسابداری باشد ، این تفاوت چیزی است که به عنوان مالیات بر درآمد معوق یا مالیات های معوق شناخته می شود .

بدهی مالیاتی معوق (یا اعتباری) رخ می دهد زمانی که مالیات دهندگان مالیات کمتر در یک دوره خاص می پردازد اما باید مالیات باقی مانده در دوره های بعدی پرداخت. آنها مبلغی از مالیات بر درآمد است که باید در سالهای آینده پرداخت شود و مربوط به اختلافات موقتی مشمول مالیات است.

یکی از بارزترین نمونه های مالیات معوق در اختلاف بین استهلاک حسابداری و استهلاک مالیات رخ می دهد که اجازه می دهد پرداخت مالیات به تعویق بیفتد.

 1. بودجه را از طریق سهام یا وام در نظر بگیرید

“تأمین مالی می تواند به طور کلی از طریق کمک های سرمایه ای یا بدهی انجام شود و هرکدام عواقب مالیاتی مشخصی دارند.”

در مشارکت های سرمایه ، گزینه های مختلفی از جمله وام از طرف شرکا به شرکت با احتساب نرخ سود بازار یا افزایش سرمایه ، نوشتن آن با تمام هزینه های دفاتر اسناد رسمی ، ثبت نام و غیره وجود دارد.

در مورد به دست آوردن سرمایه از طریق بدهی ، لازم است که تعهدات شرکت و گزینه های مختلف ارائه شده توسط بانک ها یا کمک های یارانه ای مانند وام های ico مطالعه شود.

 1. از مزایای استراتژی مالیاتی  فعلی  استفاده کنید

این برای شرکت ها مهم است که از معافیت های مالیاتی ، کسورات ، کسرهایی که برای انواع مختلف صنایع یا فعالیت ها اعطا می شود  ، به خوبی استفاده کنند .

از این نظر ، باید توجه داشت که چنین مشوق هایی ” از نظر قضائی ” نیز وجود دارد ، بنابراین این نیز یک عامل تعیین کننده برای برنامه ریزی صحیح مالیات است.

 1. به معاهدات مالیات مضاعف توجه کنید

در مواردی که شرکت فعالیتهای خود را در خارج از کشور انجام می دهد ، “اگر آنچه ما در حال مطالعه هستیم تصمیمات مربوط به مکان سرمایه گذاری است ، با در نظر گرفتن استفاده از مالیات بر درآمد و حقوق صاحبان سهام جهانی ، باید آنچه آنها می گویند را در نظر داشته باشیم:

 •  “
 1. تأثیر حقوق گمرکی را در نظر بگیرید

مشکل عوارض گمرکی این است که می توان آنها را به عنوان مالیات “پنهان” در نظر گرفت و برخلاف مالیات بر ارزش افزوده ، قابل مطالبه نیست. این عوارض مالیاتی است که برای کالاهای وارداتی توسط شرکتهای مستقر در اتحادیه اروپا (اتحادیه اروپا) وضع می شود. بسته به نوع محصولاتی که وارد می شوند و به کجا می روند ، عوارض گمرکی می تواند مبلغی ثابت برای هر محصول یا مالیات بر ارزش کالا باشد که از ۰٪ تا بیش از ۵۰٪ ارزش آن متفاوت باشد.

دو سوالی که شرکت باید بپرسد عبارتند از:

 • کالاهای وارداتی ، آیا آنها به درستی طبقه بندی و ارزش گذاری می شوند؟ طبقه بندی یا ارزیابی نادرست می تواند منجر به پرداخت مالیات بیش از حد شود ، که تأثیر قابل توجهی در گردش پول و سودآوری شرکت ایجاد می کند. از طرف دیگر ، اعلامیه نادرست می تواند منجر به کاهش پرداخت شود که به نوبه خود می تواند به مجازات های مالی ، امکان مصادره اموال و حتی از بین رفتن شهرت تبدیل شود.
 • آیا همه معافیت های موجود را اعمال می کنیم؟ بسته به ماهیت کالاهای وارداتی و استفاده از آنها پس از واردات ، تعداد زیادی معافیت در دسترس است که می تواند اعمال حقوق گمرکی را به میزان قابل توجهی کاهش دهد یا به تأخیر بیندازد.
 1. شرکت ها باید مراقب باشند که از پارامترهای قانونی خارج نشوند

این مهم است زیرا یک تصمیم اشتباه ، فراتر از محدودیت های قانون ، ناشی از مطالعه غیرمستقیم یا بی دقت قوانین مربوط به تجارت یا فعالیت است ، می تواند موارد احتمالی آینده را ایجاد کند ، مانند روش های تأیید داده ها یا تأیید محدود یا شروع یک روش بازرسی.

تمام این فرایندها مجازات های سنگینی را از طریق بازرسی مالیاتی و اتلاف وقت به شرکت وارد می کند زیرا این روند آهسته و ناخوشایند برای شرکت است.

 

چرا برنامه ریزی مشاور مالیات مهم است؟

 

یا به عنوان شهروند ، یا به عنوان یک تاجر ، مطمئناً در بیش از یک مورد به موارد زیر فکر کرده ایم: آیا با سختگیرانه ترین قانون ، امکان پرداخت کمتر به خزانه داری وجود ندارد؟ آیا من بیش از آنچه که باید مالیات پرداخت نمی کنم؟ آیا از مزایا ، مشوق ها و مزایایی که قانون به من ارائه می دهد نهایت استفاده را خواهم برد؟ چرا پرداخت مالیات همیشه برای من خیلی ناخوشایند است؟ مسائلی که اگر ما از قبل برنامه ریزی مالیاتی کافی را انجام داده باشیم ، شاید اینقدر ما را تحت فشار قرار ندهد.

برنامه ریزی مالیاتی مناسب ، از نظر مالیاتی ، از عواقب رفتارها و تصمیماتی که به عنوان افراد اقتصادی در طول سال مالی-مالی اتخاذ می کنیم ، جلوگیری می کند تا بتوانیم میزان مالیات پرداختی را پیش بینی کنیم .

 

بنابراین ، اقدامات مشاور مالیات ، آنچه در مدت زمان مشخصی انجام دادهیا انجام می دهد، تعیین کننده مالیات پرداختی خواهد بود. بدیهی است که در مالیات های غیر مستقیم ، مانند مالیات بر ارزش افزوده ، حاشیه ای که قانون برای برنامه ریزی می گذارد کمتر از مالیات مستقیم است (از جمله مالیات بر درآمد شخصی یا مالیات شرکت). در بسیاری از موارد ، محدود به پیش بینی پرداخت ها و هزینه هایی است که به طور حتم عملکرد رویدادهای مشمول مالیات را در پی دارد.

اما مالیات های مستقیم از طریق کسر و مشوق به برخی از شرایط ذهنی مودی  توجه می کنند . آنها مزایای مالیاتی هستند که لزوماً باید در توزین گزینه هایی که در زمان تصمیم گیری ارائه می شوند ، وارد شوند. آنها یکی دیگر از متغیرها هستند که نباید فراموش شوند ، زیرا توزین آن می تواند عاملی تعیین کننده باشد که به ما امکان لذت بردن از فضای مانور را می دهد.

همانطور که هزینه های خود را بهینه می کنید ، باید هزینه های مالیات خود را نیز بهینه کنید.

این یک سوال پیش پا افتاده نیست. کافی است حساب ها را در نظر بگیرید و به مقدار پولی که هزینه های مفاهیم مختلف مالی در درآمد شرکت ها نشان می دهد ، فکر کنید. بنابراین ، به همان روشی که ما سعی می کنیم تا آنجا که ممکن است ، در صرفه جویی در هر یک از عواملی که در روند تولید ما دخالت می کنند ، صرف نظر کنیم که هزینه های مالی نباید از کنترل ما فرار کنند و شما می توانید در مورد آن انجام دهید

برنامه ریزی خوب از مشکلات جریان وجوه جلوگیری می کند

در بعضی مواقع ، مالیات ما را غافلگیر می کند: مالیات بر ارزش افزوده ، تأمین اجتماعی ، مالیات بر درآمد شخصی ، مالیات شرکت … همه آنها یک باتری توپخانه سنگین را تشکیل می دهند که حتی به صورت منظم شلیک می کنند ، زیرا ما موظف هستیم بدانیم چه زمانی این کار را انجام می دهد ، بیشتر گاهی اوقات ما را در فضای باز گرفتار کرده و خسارت قابل توجهی به خزانه های ما وارد می کند. سپس باید یا به تأمین مالی خارجی متوسل شویم یا شاید مجبور به تصمیم گیری در مورد سرمایه گذاری برای “خاموش کردن” قبض دریافتی از خزانه داری باشیم. بعلاوه ، نباید هزینه هایی را که شامل می شود ، از نظر مالی ، صریح و فرصت ، قرار ندادن پول خود در مکان و زمان مناسب یا حداقل در بودجه.

با برنامه ریزی صحیح مالیاتی می توان از این شرایط جلوگیری کرد یا حداقل آنها را تعدیل کرد. و همه اینها در یک تجارت در حال اجرا است. اما حالا بیایید تصور کنیم که این هنوز یک پروژه است که تابش روز را ندیده است. شاید برای کارفرما این یک سوال بی نتیجه باشد. به هر حال ، او قرار است روی پروژه شما کار کند ، چیزی که او می خواهد و به آن اهمیت می دهد.

 

اشتباه بزرگ اینست که به  سوالات  بسیار دست و پاگیری کمتر فکر کنید  ، بهتر است. . در صورت عدم توجه به عواقب انتخاب نادرست قوانین – مالی که ایده یا پروژه ما از آن استفاده خواهد کرد ، خطاهای بسیار جدی می توانند رخ دهند . اگر ارزیابی مناسبی از گزینه های مختلف انجام نشود ، می توان پول را از دست داد ، شرکت ، و کمی جلوتر ، حتی منجر به توقف فعالیت می  شود . و دیگر هیچ پشیمانی وجود ندارد.

این موارد نقض قانون می تواند به دلایل مختلفی باشد. همه آنها داوطلبانه نیستند ، “من نمی خواهم پرداخت کنم” ، منشا بسیاری از آنها برای انجام تعهدات است: “ما می خواستیم بپردازیم اما هیچ پولی وجود ندارد” یا ناشی از اطلاعات غلط است: “من نمی دانستم که ما مجبور به انجام این کار هستیم”. همه این موارد باید برآورد و در یک تحلیل جدی مورد بررسی قرار گیرد ، زیرا پیامدهای آن می تواند وخیم باش

برنامه ریزی مالی

برنامه ریزی مالیاتی طراحی یک مدل سیستماتیک است که از قبل برای هدایت یک اقدام و کانال گذاری آن تهیه شده است ، با هدف به حداقل رساندن یا به تعویق انداختن همیشه بار مالیاتی موثر  مالیات می باشد. وقتی اقدامات بعداً اتخاذ می شوند ، هیچ برنامه ریزی مالیاتی وجود ندارد ، اتفاقی که برای شرکتها می افتد . در زمان تصفیه مالیات اکنون کم کاری یا کاری انجام نمی شود.

به همین دلیل است که ما از یک سیستم بسته شدن حسابداری جزئی و پیش بینی  قابل اعتماد استفاده می کنیم که همراه با جلسات دوره ای با مدیران شرکت ، به ما امکان می دهد استراتژی های مالیاتی را ایجاد کنیم که سود بیشتری برای شرکت داشته باشد. مشتریانی که از این خدمات استفاده می کنند نسبت به رقابت خود برتری رقابتی پیدا می کنند. تقاضا برای این خدمات ، خوشبختانه به طور چشمگیری در حال افزایش است.

هنگام شروع یا تغییر ساختار فعالیتی ، اعم از شخص حقیقی یا حقوقی ، شناخت ، تجزیه و تحلیل و ساختاردهی جنبه هایی که باید در نظر گرفته شود ، ضروری است. مبالغی که باید در مالیات های مختلف پرداخت شود ، بسته به برنامه ریزی هایی که انجام می شود ، تفاوت قابل توجهی می کند. این به طور فزاینده ای اتفاق می افتد که تجار و اشخاص متعجب هستند که چه کاری می توانند انجام دهند تا  پول کمتری در صندوق های مالیاتی بگذارند و بار مالیاتی را کاهش دهند. 

البته ، دور زدن و کلاهبرداری راه حل نیستند ، زیرا استفاده از آنها می تواند به عنوان هزینه های اضافی ،جرایم مالیاتی  و حتی مجازات زندان تأثیر معکوس داشته باشد. با این حال  ما از ابزاری بسیار قدرتمند  برنامه ریزی مشاور مالیات استفاده می کنیم.