اظهارنظر درباره هر یک از نکات و پیشنهادهای بالا براساس اصول حرفه­ای گری و مراقبتهای تخصصی و حرفه­ای.

کمیت مطلق مالی

اظهارنظر درباره هر یک از نکات و پیشنهادهای بالا براساس اصول حرفه­ای گری و مراقبتهای تخصصی و حرفه­ای.

4- پیمانکاری در یک قرارداد پیمانکاری امانی و تضمین حداکثر مبلغ پیشنهاد کرد تمام ماشین آلات متعلق به پیمانکار با نرخ ساعتی مندرج در دفترچه راهنمای اجاره ماشین آلات به اجاره کارفرما درآید. استفاده از نرخهای هفتگی یا ماهانه مقرون به صرفه­تری برای موارد مناسب در این قرارداد پیش بینی نشده است. در نتیجه کارفرما تعدادی از صفحات قرارداد را به عنوان نمونه پیوست قرارداد استاندارد خود کرد.

پیمانکار بر طبق قرارداد صورتحساب اجاره یکی از ماشین آلات خود را با نرخ 175.000 ریال هر ساعت و 160 ساعت در ماه به مدت شش ماه برای کارفرما ارسال کرد. صورتحساب ماهانه تنها این ماشین بالغ بر 28 میلیون ریال بود.

با تحقیقات کارفرما مشخص شد که هزینه متعارف چنین ماشینی برای هر  ماه تنها 8 میلیون ریال است. 120 میلیون ریال مازاد برای 6 ماه سودی است اضافی که برای پیمانکار به وجود آمده است و این تنها برای اجاره یکی از تعداد زیادی ماشین آلات اجاره شده است. بیش از 500 میلیون ریال از این اجاره مورد اعتراض واقع شده است که کارفرما هرگز نتوانسته است آن را بازیافت کند چون قرارداد پیمانکاری به همان شکل نوشته شده توسط پیمانکار به طور قانونی به شکل مثال پیوست قرارداد توسط کارفرما پذیرفته شده بود.

مطلوب است:

توضیح این که چگونه می­شد از این کار پیشگیری کرد.

این گونه استفاده از قرارداد با اشخاص ثالث شبیه بسیاری از موارد تامین خدمات مورد نیاز توسط منابع برون سازمانی است. این گونه ترتیبات چه خطرهای خاصی را از دیدگاه شواهد به وجود می­آورد؟ اگر از شما به عنوان حسابرس داخلی خواسته شود در تهیه متن اصلی و اولیه قراردادهای با اشخاص ثالث ارائه کننده کالاها و خدمات گوناگون شرکت کنید چه ویژگیهایی را در قرارداد منظور می­کنید و چرا؟

5- یکی از شواهدی که می­تواند برای حسابرس داخلی مفید باشد گزارشهای ارزیابی است اما برای استفاده از این گونه گزارشها حسابرس باید مطمئن شود که ماهیت کار انجام شده مفروضات فرض شده منطق مورد استفاده در انتخابها و خطر ذاتی موجود در اطلاعات و تحلیلها را می­فهمد. برای مثال ارزیابی یک دارایی خریداری شده بطور رهنی این پرسش را به وجود می­آورد که آیا ارزیابی دارایی گرو گذارده شده بطور درست و مناسب انجام شده است یا خیر. حسابرسان داخلی نیز باید درستکاری پیشینه تحصیلی و حرفه­ای و حسن شهرت امضا کنندگان گزارشهای ارزیابی را ارزیابی کنند. این که چنین فرد ارزیابی مجوز رسمی دارد و تابع استانداردهای یگانه ارزیابی حرفه­ای می­باشد یا نه نیز می­تواند مربوط واقع شود. آقای داگلاس بارنارد نماینده ایالات جورجیا در سال 1986 گزارشی را به نام گزارش بارنارد تهیه کرد که در آن 3 میلیارد دلار اضافه ارزیابی اموال را ناشی از ارزیابیهای نادرست دانست.

مطلوب است:

فرض کنید مجموعه­ای از ارزیابیها را به عنوان شواهد حسابرسی مربوط به خرید داراییها با گروگذاری زمین و مستغلات در اختیار دارید.

توصیف اقدامهای مشخصی که شمای حسابرس داخلی برای ارزیابی این شواهد انجام خواهید داد.

فصل 4

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای مورد نیاز با * مشخص شده است

نوشتن دیدگاه

اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در print

مقاله های مرتبط

مدارک مثبته

مدارک مثبته

در این نوشته به مفهوم مدارک مثبته و یا اسناد مثبته و نقش آن در حسابداری و چگونگی رسیدگی به آن توسط مشاور مالیاتی می

ادامه مطلب »
مشاور مالیاتی کیست ؟

مشاور مالیاتی کیست ؟

مشاور مالیاتی کیست؟ در این مطلب درباره مشاور مالیاتی کیست و خصوصیات یک وکیل مالیاتی خبره ، هم چنین میزان آشنایی او با قوانین مالیاتی

ادامه مطلب »
اهمیت مشاوره مالیاتی

اهمیت مشاوره مالیاتی

اهمیت مشاوره مالیاتی تمامی مشاغل نیازمند دانش مشاور مالیاتی و وکیل مالیاتی و اهمیت مشاوره مالیاتی برای روبه رو شدن با قانون مالیات سازمان امور

ادامه مطلب »
درخواست خود را بنویسید ...
ما را در نقشه بیابید ...